Hírek Biden alkotmánymódosítást javasol Trump megfékezésére

Az amerikai elnök azt javasolja, módosítsák az alkotmányt, korlátozva a Legfelsőbb Bíróság hatáskörét, valamint tagjainak megválasztását, és szabjanak a bíráknak kötelező etikai korlátokat. A választási indulásáról lemondott, de januárig hivatalban lévő Joe Biden elnök szokatlan módon, a főváros befolyásos lapjában, a Washington Postban között cikkében terjesztette elő indítványát. Azt írta, „Nemzetünket egyszerű, de szilárd alapelven hozták létre, miszerint senki nem áll a törvény fölött. Sem az Egyesült Államok elnöke, sem a Legfelsőbb Bíróság bármelyik tagja. Senki”.


Az írás emlékeztetett, hogy a Legfelsőbb Bíróság kilenc tagú tanácsa (Donald Trump keresetét elbírálva), néhány hete 6:3 arányban úgy döntött, hogy az elnököt nem lehet felelősségre vonni semmiféle bűncselekményért, amelyet hivatali idejében elkövetett. Ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag nincs korlátja annak, mit tehet meg egy elnök a jövőben. Ő az egyetlen személy, akit semmi sem korlátoz, legfeljebb saját maga, fogalmazott Biden. E döntés szerint, ha a jövőben egy elnök felhívja a csőcseléket, hogy erőszakkal ostromolja meg a törvényhozás épületét és akadályozza meg az elnöki hatalom békés átadását (mint 2001. január 6-án, amikor Trump nem volt hajlandó elismerni választási vereségét), annak sem lenne semmiféle jogi következménye. És ez csak a kezdet.

A Legfelsőbb Bíróság amellett, hogy veszélyes és szélsőséges döntéseket hozott – amelyekkel például megszüntették az abortusz szabadságát – a testület etikai válságokkal küzd. A több tagját is érintő botrányok odáig vezettek, hogy a közvélemény kétségbe vonja a bíróság függetlenségét és tisztességét. Így pedig az nem tudja érvényesíteni küldetésének alapelvét, miszerint a törvény előtt mindenki egyenlő. Az pedig, hogy bírák ajándékokat fogadnak el olyan személyektől, akik érdekeltek a testület előtt folyó perekben, valamint az, hogy egyesek kapcsolatban voltak az említett 2021-es felkelés résztvevőivel, joggal keltett aggodalmat a bíróság függetlenségével kapcsolatban.

Az elnök emlékeztetett arra, hogy 36 éven át volt szenátor, volt a szenátus jogi bizottságának elnöke és sok legfelsőbb bírósági tag jelölésében vett részt. Ebből eredően, nagy tisztelettel viseltetik az ország jogrendszere, a hatalmi ágak megosztása iránt. Ami viszont most történik, az nem normális és aláássa a bizalmat a bíróság döntéseiben. „Keresztút előtt állunk. Tekintettel az ország demokratikus intézményeit veszélyeztető és növekvő fenyegetésekre, három lépést javaslok, hogy visszaállítsuk a Legfelsőbb Bíróság elszámoltathatóságát. Elsőként alkotmánykiegészítést, amely kimondja, hogy senki nem állhat a törvények felett. A módosítás alapján, hogy nem létezhet büntetlenség azokért a bűncselekményekért, amelyeket egy korábbi elnök hivatali idejében elkövetett.”

Csaknem 75 éve korlátozták az elnökök hivatali idejét (ez gyakorlatilag két, egyenként négyéves ciklus). Biden szerint hasonlóan korlátozni kell a Legfelsőbb Bíróság tagjainak hivatali idejét. Az Egyesült Államok az egyetlen nagyobb alkotmányos demokrácia, amelyben élethosszig nevezik ki e testület tagjait. Ha bizonyos időközökben cserélődnek a bírák, kevesebb tere nyílik az önkényességnek és annak, hogy – amint ezt Trump tette – egy elnök alatt az ő kinevezései radikálisan megváltoztassák a testület összetételét. Biden javaslatai szerint az új rendszerben az elnöknek két évente kellene egy-egy bírát kinevezni és azok 18 évet tölthetnének hivatalukban.

A hivatalban lévő elnök javasolta azt is, hogy állítsanak össze kötelező magatartási kódexet a bíráknak. Kikötnék, hogy azok hozzák nyilvánosságra a kapott ajándékokat, tartózkodjanak a politikai tevékenységtől és ne bírálhassanak el olyan ügyeket, amelyekben maguknak vagy házastársuknak anyagi vagy egyéb érdekeltsége van. Biden szerint az amerikaiak többsége támogatja mindezeket a reformokat, akárcsak az alkotmányjog konzervatív és liberális szakemberei. Hivatkozott arra, hogy a Legfelsőbb Bírósággal foglalkozó kétpárti elnöki bizottság elemzése is alapot adott javaslatához.
A kérdéssel a minap a CIA és a Nemzetbiztonsági Tanács két korábbi vezető munkatársa is foglalkozott a lapban. Idézték a Legfelsőbb Bíróság egyik tagjának írásos különvéleményét az elnököknek ömlesztve adott büntetlenség kérdésében: ez a bíró rámutatott, hogy ezek szerint az elnök például megbízhatná a haditengerészet különleges kommandóját, gyilkolja meg az ő politikai ellenfelét – és ezért sem lenne felelősségre vonható. Jóllehet ilyen eset igencsak valószínűtlen, de reális a veszély, hogy egy elnök kezében a kormány fegyverévé válhat a CIA, noha – ezt megelőzendő – évtizedek munkájával reformálták és korlátozták annak tevékenységét.

Most lehetségessé vált, hogy az elnök utasítsa a CIA-t, vagy egy magán félkatonai szervezetet, mint az oroszok Wágner csoportja, hogy hajtson végre törvénysértő akciókat – ugyanakkor utasíthatja a hírszerzés igazgatóját, ne tájékoztassa erről és a hasonló tevékenységekről a törvényhozást. Az 1975-től hozott reformok lehetetlenné tették, hogy (mint az előző elnökök alatt történt) minden felhatalmazás és ellenőrzés nélkül kötelezzék a hírszerzést titkos külföldi műveletekre, emberrablásokra, amikor például a CIA segítségével döntöttek meg választott vezetőket. Miután a CIA immár évtizedeken át ellenőrzötten dolgozott, az új törvénnyel ez megváltozhat. A hadsereget sokkal nehezebb törvénytelen cselekedetekre utasítani, így sokkal valószínűbb, hogy adott esetben az elnök a CIA-t, vagy egy azzal szövetséges magáncéget indítson megkérdőjelezhető akciókra. Az új törvény alapján lehetőség nyílt arra, hogy magán-gárdát küldjenek a déli határokra, hogy – amint azt Trump hirdette – fegyverekkel akadályozzák meg a határok illegális átlépését. Meg lehet bízni bárkit, hogy figyeljen meg, hallgasson le politikai ellenfeleket és akár fegyveres segítséget is lehet adni azoknak, akik meg akarják akadályozni a választási szavazatok összeszámlálását (amint ez Trump 2020-as veresége után történt). Az elnök hivatali idejében megbízást adhat emberek meggyilkolására és utasíthatja igazságügyi miniszterét, igazolja írásban: a vetélytárs halála szükséges volt a szabadság biztosítása érdekében.


Hab a tortán: a bírósági döntéssel az elnöki bűncselekményekben való mentességet kiterjesztették a közreműködőkre, sőt, az is előfordulhat, hogy az elnök előzetes mentességet ad a tettestársaknak. A Trumpról szóló döntés ezért szembemegy a nácikat felelősség vonó nürnbergi perek gyakorlatával, amikor a nácik védekezését, miszerint csak parancsot teljesítettek, nem fogadták el – emlékeztetett cikkében Joe Biden.

Nagy MAriann

1722270896042.jpeg

 
Miért hangzik ez nekem úgy, mintha valaki be akarná betonozni "gránitszilárdan" azt, hogy csak az Ő pártja nyerhessen...
Eleve a jogi rendszer használták, hogy ellehetetlenítsék a politikai ellenfelet. A Biden-kormány nemcsak politikailag dilettáns, de morálisan sem igazán ülhetnek már magasabb lovon, mint Trump...
 
Eleve a jogi rendszer használták, hogy ellehetetlenítsék a politikai ellenfelet. A Biden-kormány nemcsak politikailag dilettáns, de morálisan sem igazán ülhetnek már magasabb lovon, mint Trump...

Nem értem, hogy miért kéne valakit az egyetemes emberi jogok, (de tőlem nevezzük az "IsteniTiz-Parancsolat") fölé helyezni.

Trump eddig úgyis "megdugott" minden nőt akit akart, mert nem mertek ellenkezni vele,
söt kilátásba helyezte, hogy ha lelöne valakit a "Fifth Avenue sarkán" sem veszítene a választoiból.

Trump azért hajtja magát az elnök posztért mert különben akár börtönbe is kerülhet, van még egy csomó per a nyakán.
A másik ok, hogy mint elnök nem fogják a kadi elé citálni azok akiknek most tartozik.

Másképp el sem tudom képzelni miért akarna Istent játszani.
 
Biden sajnos már olyan szinten leépült szellemileg, hogy Zelenszkijt simán összekeveri Putyinnal.
Hogyan tudná azt el tudja dönteni, hogy mi jó Amerikának, ha az ellenséget a szövetségestől sem tudja már megkülönböztetni?
 
Miért hangzik ez nekem úgy, mintha valaki be akarná betonozni "gránitszilárdan" azt, hogy csak az Ő pártja nyerhessen...
Deja vu érzésem van. A németek (lámpás koalíció) kb. 2 évvel ezelőtt hoztak egy olyan törvényt, amely szerint akár szabadságvesztéssel is sújtható az, aki a kormányt, vagy egyes tagjait kritizálja, vagy rossz hírét kelti.
Nem lennék meglepve, ha a még a választások előtt azt is törvénybe iktatnák, hogy csak az a szavazat érvényes, amit rájuk adnak le, és az összes többit meg kell semmisíteni. :)
 
"emlékeztetett cikkében Joe Biden."

Én felkérném, hogy a cikkben leírt érveit szabadon fejtse ki egy vita keretében, élőben és többszöri alkalommal. Ilyenkor érvényesülne az érvek és ellenérvek kettőssége, ami egy demokrácia alapjait adja. Így minden szavazó lehetőséget kapna, hogy a több oldalról és több párt és hozzászóló (minden kisebbség és csoport) szemszögéből meghallva a témát a szavazáson meghozhatná a döntését, bölcsen, mint ahogy a demokráciában illő.

Valami miatt gyorsan kell intézkedni, mert eddig nem nagyon akarta az elnöki jogköröket megreformálni, és nem nagyon zavarta a legfelsőbb bírósági anomáliák, csak akkor amikor... na most gyorsan kell egy kódex, amiben szabályozzuk a dolgokat. Hitelesebb lett volna ha az első hónapjában áll bele ezekbe a reformokba.

Egyébként van egy mokaszin mondás: ha egy kupi nem megy, akkor nem a bútorokat kell kicserélni... hanem a lányokat. Szabad kiegészítésként: mindegyik oldalon az utcának, mindegyik műintézetben.
 
Biden sajnos már olyan szinten leépült szellemileg, hogy Zelenszkijt simán összekeveri Putyinnal.
Hogyan tudná azt el tudja dönteni, hogy mi jó Amerikának, ha az ellenséget a szövetségestől sem tudja már megkülönböztetni?
Csacsiságokat beszélsz, még erejük teljében levők is felcserélnek néha véletlen neveket.
Hogy Selenskyj helyett Putyint mondott az nem jelent semmit,
akkor lett volna a Demenz jele, ha Einsteint, vagy Frau merkelt mondott volna, mert ott hiányozna minden logikai kapcsolat.


Politikusokkal és közéleti szereplőkkel gyakran előfordulnak hasonló nyelvbotlások vagy elszólások. Itt van néhány példa más politikusok hasonló eseteiről:

Egy 2006-os sajtótájékoztatón George W. Bush az iraki háború kapcsán véletlenül azt mondta:
"Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about new ways to harm our country and our people, and neither do we."
(Ellenségeink innovatívak és leleményesek, és mi is. Ők soha nem hagyják abba az új módszerek kitalálását, hogy ártanak országunknak és népünknek, és mi sem.)

2008-ban egy kampánybeszéd során Barack Obama azt mondta, hogy meglátogatott "57 államot", amikor az Egyesült Államoknak csak 50 állama van.

Egy rádiópróba során 1984-ben Ronald Reagan viccelődve mondta:
"My fellow Americans, I am pleased to tell you today that I've signed legislation that will outlaw Russia forever. We begin bombing in five minutes."
(Amerikai honfitársaim, örömmel mondom el ma, hogy aláírtam azt a törvényt, amely örökre betiltja Oroszországot. Öt perc múlva kezdjük a bombázást.)
Ez természetesen nem hivatalos nyilatkozat volt, de sok vitát váltott ki.

2017-ben Theresa May brit miniszterelnök egy sajtótájékoztatón véletlenül azt mondta:
"We will never ever ever be able to save ourselves from ourselves," amikor valójában azt akarta mondani: "We will never ever ever be able to save ourselves from socialism."
(Sohasem fogjuk tudni megmenteni magunkat a szocializmustól.)

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Biden fitt lenne de egy ilyen félreszólás

Egy komoly következményekkel járó félreszólás 1989 november 9-én volt amikor Günter Schabowski, az NDK vezetője, egy sajtótájékoztatón bejelentette az új utazási szabályokat,
amelyek lehetővé tették az NDK állampolgárainak, hogy Nyugatra utazzanak.

Amikor megkérdezték, mikor lépnek hatályba az új szabályok, zavartan válaszolta: "Azonnal, haladéktalanul" (németül: "unverzüglich").
Ez azonnali zavart keltett, és az emberek tömegesen indultak a határátkelőkhöz.
A határőrök nem voltak felkészülve, ezért megnyitották a határokat, ami a Berlini Fal leomlásához vezetett. :) :
 
Utoljára módosítva:
Csacsiságokat beszélsz, még erejük teljében levők is felcserélnek néha véletlen neveket.
Hogy Selenskyj helyett Putyint mondott az nem jelent semmit,
akkor lett volna a Demenz jele, ha Einsteint, vagy Frau merkelt mondott volna, mert ott hiányozna minden logikai kapcsolat.


Politikusokkal és közéleti szereplőkkel gyakran előfordulnak hasonló nyelvbotlások vagy elszólások. Itt van néhány példa más politikusok hasonló eseteiről:

Egy 2006-os sajtótájékoztatón George W. Bush az iraki háború kapcsán véletlenül azt mondta:
"Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about new ways to harm our country and our people, and neither do we."
(Ellenségeink innovatívak és leleményesek, és mi is. Ők soha nem hagyják abba az új módszerek kitalálását, hogy ártanak országunknak és népünknek, és mi sem.)

2008-ban egy kampánybeszéd során Barack Obama azt mondta, hogy meglátogatott "57 államot", amikor az Egyesült Államoknak csak 50 állama van.

Egy rádiópróba során 1984-ben Ronald Reagan viccelődve mondta:
"My fellow Americans, I am pleased to tell you today that I've signed legislation that will outlaw Russia forever. We begin bombing in five minutes."
(Amerikai honfitársaim, örömmel mondom el ma, hogy aláírtam azt a törvényt, amely örökre betiltja Oroszországot. Öt perc múlva kezdjük a bombázást.)
Ez természetesen nem hivatalos nyilatkozat volt, de sok vitát váltott ki.

2017-ben Theresa May brit miniszterelnök egy sajtótájékoztatón véletlenül azt mondta:
"We will never ever ever be able to save ourselves from ourselves," amikor valójában azt akarta mondani: "We will never ever ever be able to save ourselves from socialism."
(Sohasem fogjuk tudni megmenteni magunkat a szocializmustól.)

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Biden fitt lenne de egy ilyen félreszólás

Egy komoly következményekkel járó félreszólás 1989 november 9-én volt amikor Günter Schabowski, az NDK vezetője, egy sajtótájékoztatón bejelentette az új utazási szabályokat,
amelyek lehetővé tették az NDK állampolgárainak, hogy Nyugatra utazzanak.

Amikor megkérdezték, mikor lépnek hatályba az új szabályok, zavartan válaszolta: "Azonnal, haladéktalanul" (németül: "unverzüglich").
Ez azonnali zavart keltett, és az emberek tömegesen indultak a határátkelőkhöz.
A határőrök nem voltak felkészülve, ezért megnyitották a határokat, ami a Berlini Fal leomlásához vezetett. :) :
Erre emlékszem is volt belőle nagy botrány...
1722398355541.png
 
Mit akarsz ezzel mondani?
Azt akarja mondani, hogy Biden már rég nincs a csúcson. Már régebben is voltak "bakik" amiket elütött a sajtó, meg rágalom, de a vita után egyértelmű lett mindenkinek, hogy nincs a topon. Egyszerűen vagy nem tehette meg, hogy kiszáll már évekkel ezelőtt, vagy Ő esetleg a családja azt hitte még képes rá. Tényleg hatalmas lesz az öröksége, hisz évtizedeket szentelt a közszolgálatnak, viszont ne akkor akarja megkavarni a dolgokat, főleg az USA nemzeti alapját képező alkotmány körül. Ha valóban ez olyan fontos volt legkésőbb a ciklusa feléig kellett volna meglépni, amikor még mögötte volt a támogatás, most már csak egy elnök akinek fél éve sincs hátra.
 
Azt akarja mondani, hogy Biden már rég nincs a csúcson. Már régebben is voltak "bakik" amiket elütött a sajtó, meg rágalom, de a vita után egyértelmű lett mindenkinek, hogy nincs a topon. Egyszerűen vagy nem tehette meg, hogy kiszáll már évekkel ezelőtt, vagy Ő esetleg a családja azt hitte még képes rá. Tényleg hatalmas lesz az öröksége, hisz évtizedeket szentelt a közszolgálatnak, viszont ne akkor akarja megkavarni a dolgokat, főleg az USA nemzeti alapját képező alkotmány körül. Ha valóban ez olyan fontos volt legkésőbb a ciklusa feléig kellett volna meglépni, amikor még mögötte volt a támogatás, most már csak egy elnök akinek fél éve sincs hátra.

Biden belátta, hogy nincs elég ereje választási kampányt vezetni és közben ellátni az elnöki feladatok, nem beszélve a következő négy évet végig vinni.
Trump sincs jobb állapotban, alig 3 évvel fiatalabb. Trump soha életében nem volt képes egy többszörösen összetett mondatot megfogalmazni, vagy megérteni.

De mindez, jelentéktelen.

Amerika egy groteszk szituáció elött áll: vagy egy bűnöző, vagy egy államügyész lesz Amerika következő elnöke.

A törvény módosítást azt tette szükségessé, hogy először az Amerikai Egyesült Államok történetében egy olyan ember akar elnök lenni amelyik ellen számos büntetö-eljárás folyik,
és az ítéletek kimenetele nem néz jól kia a választási eredményeket nem elismerni akaró, puccskísérletben nyakig benne levő, ellen.

Maga a tény, hogy Trump-ot egy bűnszövetkezetet vezető államfő mint Orbán protezsál egy ok arra, hogy ne válasszák meg.
 
Biden belátta, hogy nincs elég ereje választási kampányt vezetni és közben ellátni az elnöki feladatok, nem beszélve a következő négy évet végig vinni.
Trump sincs jobb állapotban, alig 3 évvel fiatalabb. Trump soha életében nem volt képes egy többszörösen összetett mondatot megfogalmazni, vagy megérteni.

De mindez, jelentéktelen.

Amerika egy groteszk szituáció elött áll: vagy egy bűnöző, vagy egy államügyész lesz Amerika következő elnöke.

A törvény módosítást azt tette szükségessé, hogy először az Amerikai Egyesült Államok történetében egy olyan ember akar elnök lenni amelyik ellen számos büntetö-eljárás folyik,
és az ítéletek kimenetele nem néz jól kia a választási eredményeket nem elismerni akaró, puccskísérletben nyakig benne levő, ellen.

Maga a tény, hogy Trump-ot egy bűnszövetkezetet vezető államfő mint Orbán protezsál egy ok arra, hogy ne válasszák meg.

Aham, aztán majd megint lesz jó kis kapitólium ostrom.
 
Biden sajnos már olyan szinten leépült szellemileg, hogy Zelenszkijt simán összekeveri Putyinnal.
Hogyan tudná azt el tudja dönteni, hogy mi jó Amerikának, ha az ellenséget a szövetségestől sem tudja már megkülönböztetni?

Kedves Casa Loma, eszembe jutott még egy "félrebeszélés", amit Trump követett el 2023-ban és semmivel sem meredekebb mint Biden-é volt a NATO ünnepen.


Donald Trump 2023. június 13-án egy New Jersey-i eseményen "török miniszterelnöknek" nevezte Orbán Viktort, Magyarország miniszterelnökét.
Ez a hiba akkor történt, amikor Trump egy támogatóinak szóló beszédet tartott Bedminsterben, New Jersey államban.

Trump dicsérte Orbánt, és azt mondta, hogy: "Nagyon jó ember, a török miniszterelnök." :)
 

Az amerikai elnök azt javasolja, módosítsák az alkotmányt, korlátozva a Legfelsőbb Bíróság hatáskörét, valamint tagjainak megválasztását, és szabjanak a bíráknak kötelező etikai korlátokat. A választási indulásáról lemondott, de januárig hivatalban lévő Joe Biden elnök szokatlan módon, a főváros befolyásos lapjában, a Washington Postban között cikkében terjesztette elő indítványát. Azt írta, „Nemzetünket egyszerű, de szilárd alapelven hozták létre, miszerint senki nem áll a törvény fölött. Sem az Egyesült Államok elnöke, sem a Legfelsőbb Bíróság bármelyik tagja. Senki”.


Az írás emlékeztetett, hogy a Legfelsőbb Bíróság kilenc tagú tanácsa (Donald Trump keresetét elbírálva), néhány hete 6:3 arányban úgy döntött, hogy az elnököt nem lehet felelősségre vonni semmiféle bűncselekményért, amelyet hivatali idejében elkövetett. Ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag nincs korlátja annak, mit tehet meg egy elnök a jövőben. Ő az egyetlen személy, akit semmi sem korlátoz, legfeljebb saját maga, fogalmazott Biden. E döntés szerint, ha a jövőben egy elnök felhívja a csőcseléket, hogy erőszakkal ostromolja meg a törvényhozás épületét és akadályozza meg az elnöki hatalom békés átadását (mint 2001. január 6-án, amikor Trump nem volt hajlandó elismerni választási vereségét), annak sem lenne semmiféle jogi következménye. És ez csak a kezdet.

A Legfelsőbb Bíróság amellett, hogy veszélyes és szélsőséges döntéseket hozott – amelyekkel például megszüntették az abortusz szabadságát – a testület etikai válságokkal küzd. A több tagját is érintő botrányok odáig vezettek, hogy a közvélemény kétségbe vonja a bíróság függetlenségét és tisztességét. Így pedig az nem tudja érvényesíteni küldetésének alapelvét, miszerint a törvény előtt mindenki egyenlő. Az pedig, hogy bírák ajándékokat fogadnak el olyan személyektől, akik érdekeltek a testület előtt folyó perekben, valamint az, hogy egyesek kapcsolatban voltak az említett 2021-es felkelés résztvevőivel, joggal keltett aggodalmat a bíróság függetlenségével kapcsolatban.

Az elnök emlékeztetett arra, hogy 36 éven át volt szenátor, volt a szenátus jogi bizottságának elnöke és sok legfelsőbb bírósági tag jelölésében vett részt. Ebből eredően, nagy tisztelettel viseltetik az ország jogrendszere, a hatalmi ágak megosztása iránt. Ami viszont most történik, az nem normális és aláássa a bizalmat a bíróság döntéseiben. „Keresztút előtt állunk. Tekintettel az ország demokratikus intézményeit veszélyeztető és növekvő fenyegetésekre, három lépést javaslok, hogy visszaállítsuk a Legfelsőbb Bíróság elszámoltathatóságát. Elsőként alkotmánykiegészítést, amely kimondja, hogy senki nem állhat a törvények felett. A módosítás alapján, hogy nem létezhet büntetlenség azokért a bűncselekményekért, amelyeket egy korábbi elnök hivatali idejében elkövetett.”

Csaknem 75 éve korlátozták az elnökök hivatali idejét (ez gyakorlatilag két, egyenként négyéves ciklus). Biden szerint hasonlóan korlátozni kell a Legfelsőbb Bíróság tagjainak hivatali idejét. Az Egyesült Államok az egyetlen nagyobb alkotmányos demokrácia, amelyben élethosszig nevezik ki e testület tagjait. Ha bizonyos időközökben cserélődnek a bírák, kevesebb tere nyílik az önkényességnek és annak, hogy – amint ezt Trump tette – egy elnök alatt az ő kinevezései radikálisan megváltoztassák a testület összetételét. Biden javaslatai szerint az új rendszerben az elnöknek két évente kellene egy-egy bírát kinevezni és azok 18 évet tölthetnének hivatalukban.

A hivatalban lévő elnök javasolta azt is, hogy állítsanak össze kötelező magatartási kódexet a bíráknak. Kikötnék, hogy azok hozzák nyilvánosságra a kapott ajándékokat, tartózkodjanak a politikai tevékenységtől és ne bírálhassanak el olyan ügyeket, amelyekben maguknak vagy házastársuknak anyagi vagy egyéb érdekeltsége van. Biden szerint az amerikaiak többsége támogatja mindezeket a reformokat, akárcsak az alkotmányjog konzervatív és liberális szakemberei. Hivatkozott arra, hogy a Legfelsőbb Bírósággal foglalkozó kétpárti elnöki bizottság elemzése is alapot adott javaslatához.
A kérdéssel a minap a CIA és a Nemzetbiztonsági Tanács két korábbi vezető munkatársa is foglalkozott a lapban. Idézték a Legfelsőbb Bíróság egyik tagjának írásos különvéleményét az elnököknek ömlesztve adott büntetlenség kérdésében: ez a bíró rámutatott, hogy ezek szerint az elnök például megbízhatná a haditengerészet különleges kommandóját, gyilkolja meg az ő politikai ellenfelét – és ezért sem lenne felelősségre vonható. Jóllehet ilyen eset igencsak valószínűtlen, de reális a veszély, hogy egy elnök kezében a kormány fegyverévé válhat a CIA, noha – ezt megelőzendő – évtizedek munkájával reformálták és korlátozták annak tevékenységét.

Most lehetségessé vált, hogy az elnök utasítsa a CIA-t, vagy egy magán félkatonai szervezetet, mint az oroszok Wágner csoportja, hogy hajtson végre törvénysértő akciókat – ugyanakkor utasíthatja a hírszerzés igazgatóját, ne tájékoztassa erről és a hasonló tevékenységekről a törvényhozást. Az 1975-től hozott reformok lehetetlenné tették, hogy (mint az előző elnökök alatt történt) minden felhatalmazás és ellenőrzés nélkül kötelezzék a hírszerzést titkos külföldi műveletekre, emberrablásokra, amikor például a CIA segítségével döntöttek meg választott vezetőket. Miután a CIA immár évtizedeken át ellenőrzötten dolgozott, az új törvénnyel ez megváltozhat. A hadsereget sokkal nehezebb törvénytelen cselekedetekre utasítani, így sokkal valószínűbb, hogy adott esetben az elnök a CIA-t, vagy egy azzal szövetséges magáncéget indítson megkérdőjelezhető akciókra. Az új törvény alapján lehetőség nyílt arra, hogy magán-gárdát küldjenek a déli határokra, hogy – amint azt Trump hirdette – fegyverekkel akadályozzák meg a határok illegális átlépését. Meg lehet bízni bárkit, hogy figyeljen meg, hallgasson le politikai ellenfeleket és akár fegyveres segítséget is lehet adni azoknak, akik meg akarják akadályozni a választási szavazatok összeszámlálását (amint ez Trump 2020-as veresége után történt). Az elnök hivatali idejében megbízást adhat emberek meggyilkolására és utasíthatja igazságügyi miniszterét, igazolja írásban: a vetélytárs halála szükséges volt a szabadság biztosítása érdekében.


Hab a tortán: a bírósági döntéssel az elnöki bűncselekményekben való mentességet kiterjesztették a közreműködőkre, sőt, az is előfordulhat, hogy az elnök előzetes mentességet ad a tettestársaknak. A Trumpról szóló döntés ezért szembemegy a nácikat felelősség vonó nürnbergi perek gyakorlatával, amikor a nácik védekezését, miszerint csak parancsot teljesítettek, nem fogadták el – emlékeztetett cikkében Joe Biden.

Nagy MAriann

Csatolás megtekintése 2009501

Megint hazudik a Biden. Pontosabban aki helyette beszél. A Biden már nem igazán képes két három egybefüggő mondatot magától összehozni. Ügyesen úgy tüntetik mintha az lenne a valóság amiképpen ők magyarázza a dolgokat. Mielőtt valamit állít alaposabban el kellene olvasni mit is döntött PONTOSAN a legfelső bíróság!
 
Megint hazudik a Biden. Pontosabban aki helyette beszél. A Biden már nem igazán képes két három egybefüggő mondatot magától összehozni. Ügyesen úgy tüntetik mintha az lenne a valóság amiképpen ők magyarázza a dolgokat. Mielőtt valamit állít alaposabban el kellene olvasni mit is döntött PONTOSAN a legfelső bíróság!

Tessék kérem megnézni Biden beszédét, amit 2024 Julius 29.-án tartott, a legjobb ha aláírásokkal,
Kétségtelen, hogy a 82 éves US Amerikai Elnök nincs az ereje teljében, választási kampány és kormányzás tul sok neki.

De azért amit ez a fiú pappers irt, nem igaz, hanem egy egyszü rágalmazás.

Biden még mindig képes komplikált gondolatokat, többszörösen összetett mondatokat, szépen retorikusan megfogalmazni.



Nem akarok összehasonlításként betenni Trump beszédeket, hogy megmutassam melyik a kettöjük közül az intellektuális,
Trump ugyanis egész életében tőmondatokat, sztereotípiákat, jelszavakat, sértegetéseket, rágalmazásokat ad magából.
 
Utoljára módosítva:

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

szgyula wrote on balacy's profile.
Szia!
A Maci Lacit Dombóvári Ferenc olvassa fel.
Üdv: Gyula
bardosie wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági! Köszönöm a sok felrakott könyvet, folyamatosan olvasom őket. Imádom mindegyiket! :)
Szeretnék érdeklődni hogy amit az idegen nyelvű könyvek közé felraktál Galactic Gladiators sorozat magyarul is meg van-e neked? Előre is nagyon köszönöm! Erika
Alex von Palota wrote on balacy's profile.
Sajnos a tegnapi feltöltéseidnél (Véletlenül katona, nyomok a hóban) csak 1 rar file van, a többi hiányzik. Köszönöm és üdv !
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia! Köszönöm az eddigi segítségedet. Azt szeretném kérdezni tőled, hogy le tudnád-e fodítani Zoe Chant könyveit? Szenzációs alakvátós könyvei vannak. Most olvastam tőle a Fire and Rescue sorozatot (0,5-7 könyv), amit itt találtam. Sajnos a többi könyvét nem találom, pedig rengeteg ilyen sorozatot írt. Előre is köszi a segítséget. Éva
Amortisha wrote on AgnesB73's profile.
Ezer köszönet az OceanofPDF oldal linkjének megosztásáért. Halálra kerestem több könyvet és itt most sikerült őket letöltenem. Mégegyszer nagyon köszönöm.

Statisztikák

Témák
38,363
Üzenet
4,844,927
Tagok
618,084
Legújabb tagunk
Clamcasefvi
Oldal tetejére