Szerintem a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást.Rokonlelkek vagyunk! Én fél éve vettem egy Kindle-t, mivel ma már oly drágák a könyvek, hogy képtelen vagyok megfizetni. Van ugyan egy nagyon szép könyvtáram, de persze sohasem lehet teljes. 63 éves vagyok, s a a legfőbb bánatom ezen a téren, hogy a két felnőtt fiam, akik pedig minden más tekintetben rendes, normális emberek, sajnos, nem olvasnak vagy csak nagyon keveset. Úgyhogy én azt hiszem, az alapkérdést fordítva kellene föltenni: miért nem olvasnak a mai fiatalok???
A válasz természetesen a televízió (amin én legfeljebb sportközvetítéseket nézek), a Való Világ és a hozzá hasonló sok szemét (Éden Hotel meg mit tudom én...), mely kikapcsolja az agyat... S az internetről még nem is beszéltem (Facebook stb.)
Napok óta szemezek egy könyvvel, amit újra akarok olvasni, csak nehezen tépem el magam a munkától:
Ernest Hemingway: Moveable Feast, magyarul talán Mozgó Ünnep a címe. Önéletrajz-jellegű, rövid könyv, az író fiatalkorát írja le benne, párizsi éveit. Minden fejezet egy-egy esszé-szerű, tömör, nagyon koncentrált visszaemlékezés a barátokra, élményekre, ars poeticákra. Könnyen olvasható, emészthető de "laktató" könyv, ajánlom mindenkinek, aki szép és maradandó olvasmányélményre vágyik.
A legújabb olvasmányom egy hasonló, de új könyv: David Helwig: The Names of Things (ezt magyarul még nem lehet olvasni, azt hiszem). Benne van minden, amit a torontói, ill. kanadai kulturális, irodalmi életről (már ami az angol nyelvűt illeti) tudni lehet. Hihetetlen stílusa van, rá kell szánni néhány napot.
Szia! Még nem érzem magam öregnek, de kétségtelenül elmúltam 51 is. Anyuka vagyok, nem apuka, de elmondom, velem hogy van: Rengeteget olvastam, mindent, mindenhol, mindig. Megszületett a fiam, már kevesebbet,( vele foglalkoztam ). Visszamentem dolgozni, már csak a hétvégén maradt egy kevés időm olvasni.( Család, háztartás, kert, munkahely...)Aztán rájöttem, hogy alig jövünk ki az alkalmazotti fizuból: másodállás! Ez egyrészt elvitte a maradék szabadidőt, másrészt mindig elaludtam már az olvasás elején. Most nagy izgalomban vagyok, mert a gyerekem felnőtt ( 24 ), a helyzet változott, másodállás megszüntetve. Vettem egy olvasót, több évnyi könyv van a Pc-n, imádom!!!! Talán édesapádnak is hasonlóan alakult az élete. Persze, lehet, hogy nem. Csak azért írtam le az én történetemet, hogy lásd: van remény.Sziasztok!
Engem az érdekelne, hogy a ti nagyszüleitek, szüleitek, idősebb (50 feletti) ismerőseitek olvasnak még manapság? És ha igen, akkor miket?
Mert az én apukám már legalább 10 éve nem hajlandó semmit sem olvasni, és bármit ajánlok, nincs hozzá kedve, pedig fiatalon falta a fantasztikus regényeket...
Ezt pont most láttam Libri-ben, de nem mertem megvenni. Van még valakinek véleménye róla?Aki szereti a bizarr novellákat, Samanta Schweblin A madárevő c. kötetét biztosan díjazni fogja. 1 nap alatt el lehet olvasni a 200 oldalt...
![]()
Szerintem, nincs recept (én 55). Lehet, el kell mélyedni a valóságos show műsorok világában, rá kell izgulni, s perceken belül ráébred az ember, mennyivel többet ér öt perc Márai, fél óra Thomas Mann és sorolhatnám. Úgy vélem, ha hagyod Apukád, ismét rátalál az ő saját útjára... persze, lehet nincs közöm sem az igazsághoz. Üdv. Apukádnak!Sziasztok!
Engem az érdekelne, hogy a ti nagyszüleitek, szüleitek, idősebb (50 feletti) ismerőseitek olvasnak még manapság? És ha igen, akkor miket?
Mert az én apukám már legalább 10 éve nem hajlandó semmit sem olvasni, és bármit ajánlok, nincs hozzá kedve, pedig fiatalon falta a fantasztikus regényeket...
Nagyon-nagyon nehéz javasolni... Ha három év elteltével még mindig nem, s ha van kevés affinitásod az ókori történelemhez, javaslom a "Rómában történt valami"-t, hangoskönyvben is hozzáférhető. De alap: Napló...Sziasztok!
Imadok olvasni, szinte "mindenevo" vagyokSosem olvastam meg Maraitol, de a fentieket olvasva igencsak kedvet kaptam hozza. Mit javasoltok, mivel kezdjem?
Mondjuk ehhez hozzátartozik az is hogy egy barátom a munkahelyén letöltött könyveket pdf formátumban,majd kinyomtatta.Borító letöltése hozzá pedig igen egyszerű volt.Nem egy szépségdíjas könyv lett belőle de szépen összefűzve az is időtálló.
Ha szabad hozzászólnom: egyetértek Krisztiánnal! Ennél még telefonból, tablett-ből, és így tovább... olvasni is jobb talán. Persze, lehet, hogy nincs igazam...Sajnos én is ismertem ilyen delikvenst, viszont ez nálam már erősen kimeríti a blaszfémia fogalmát. Apage, Satanas!![]()
Most gyűjtöttem be az írótól jó néhány követ (elektronikus formában). Ezek szerint kellemes időtöltést jelent majd az olvasásuk. Köszönöm, hogy bővebb ismertetést készítettetek.Én is szeretem Coelho műveit.
Legjobban eddig az ördög és Prym kisasszony tetszett.
Az ördög és Prym kisasszonyban Coelho egy zárt közösség próbatételét ábrázolja. Egy hegyvidéki kis falucskában játszódik, ahol főleg öreg emberek, földművesek és pásztorok leszármazottai élnek. Egy szép napon titokzatos idegen érkezik a faluba, akiben többen az ördögöt vélik fölfedezni. Az idegen gazdagságot ígérve ráveszi Prym kisasszonyt, a fiatal szállodaalkalmazottat arra, beszélje rá a falu népét, hogy öljenek meg valakit maguk közül, és olyan jutalmat kapnak, amivel újra felvirágoztathatják a falut.
Chantal Prym, aki nagyon szeretné megváltoztatni az életét, vajon minden gátlás nélkül az idegen bűntársa lesz? A faluközösség enged-e a kísértésnek, és valóban kiválaszt soraiból egy bűnbakot? Az idegen pedig joggal bízik-e abban, hogy a Rossz győzedelmeskedik a Jó felett?
A Feladat kimaradt az olvasási listából!Sziasztok
Én utoljára Zsoldos Péter regényeit olvastam Távoli tűz, Viking visszatér, Az utolsó kísértés
rendkívül izgalma regények az egész emberiség fejlődése nyomonkővethető a regényekben.
Mindenkinek csak ajánlani tudom
Egyet értek! És ez nemcsak korosztályos összefogás. Ma már hatalmas választék van minden témakörű irodalomból. És kell is a változatosság! Többféle tapasztalat, nagyobb tudás, nagyobb szókincs, stb. Nem szabad beskatulyázódni!HI!
Nos már sajnos 50-s korosztályhoz tartozónak kell nyílvánitani magamat.
Elég sokáig olvastam, de aztán valahogy nem jutott rá idő. A gyerekek eljutottak abba a korba, hogy majdnem kirepültek. El kezdtek ők is olvasni. Most már jut idő újra olvasni....
A témáim ugyanazok, mint annak idején: ami tetszik! Sci-Fi, történelmi, krimi, fantasy, mindegy (szerelmes lányregény nem!!!!!). Tetszen a könyv!
E-bookal sem lehet Őket visszacsábítani? Én sem vagyok már éppen ifjonc, de idősödő embereknél az olvasás az elme doppingja. Jótékony hatású és nem csak időtöltésre alkalmas.szüleim (60 fellett), nem olvasnak könyveket, viszont digitálisak lettek, szinte minden este felváltva ülnek a gépükhöz s neteznek, s ez nem csak a facebookban merül ki. profi modon keresnek cikkeket, termékleirásokat, hireket stb régebben sokat olvastak de már évek óta nem voltak könyvesboltban. nem is keresik a könyveket, filmeket néznek helyette. öszintén szólva a mai árak mellett én se járok rendszeresen könyvesboltba, ugyanis amit egy évben elköltöttem könyvekre abbol vettem egy e-book-ot. most már évekre elég a digitális gyüjteményem.
s hogy a téma ciménél maradjunk jelenleg olvasom (egyszerre/párhuzamosan):
- Phoenix Wolf: Törékeny Horizont
- John Scalzi - Szellemhadtest
- JAK KOKE - sarkanysziv_01_idegen_lelkek
- Neal Stephenson - Snow Crash
- IAIN M. BANKS - A játékmester
- Dan Abnett - Gaunt 3. Nekropolisz
- Vernor Vinge - Tuz lobban a melyben
- Dan Abnett - Horus Rising
Igen, egyetértek... habár, az új könyv illata, a lapok "sercenése", azért az is valami!Nem beszélve a környezet megkíméléséről!
Ebben teljesen egyetértek, nem a klasszikus papír alapú könyv ellen szóltam, hanem a pdf formátumban letöltött könyv mezei kinyomtatása hozta ki a megjegyzést.Igen, egyetértek... habár, az új könyv illata, a lapok "sercenése", azért az is valami!
Bocsánatot kérek! Félreértettem... az ilyen dolog: pdf formátumban... kinyomtatni nálam is kiveri a biztosítékot. Fiatalságom idején - ez akkor volt, mikor a dinosauroszok még nem döntötték el, kihalnak-e - volt egy felkapott téma: bűn-e könyvet lopni könyvesboltból....Ebben teljesen egyetértek, nem a klasszikus papír alapú könyv ellen szóltam, hanem a pdf formátumban letöltött könyv mezei kinyomtatása hozta ki a megjegyzést.
Huh...Most meg az internet az ellenség.Szerintem ebben sem szabad általánosítani.Én ismerek sok olyan embert(főleg nőket)akik a napi 9-10 óra munka után hazamennek,háztartást vezetnek,gyereket nevelnek és éjszaka a fáradságtól lehet,hogy tényleg nincs kedvük olvasni.Arról nem is beszélve.hogy manapság mibe kerül egy könyv.Az internet,pedig nem csak képekkel áraszt el,hanem hírekkel,információkkal,érdekességekkel. Ráadásul ez is szabadon választható, nem muszáj butító tartalmakat nézegetni.Például beszélgethetsz ilyen fórumokon mint ez.Azért is szeretem ezt a fórumot,mert sok kellemes élményhez jutottam az innen letöltött ebook és hangoskönyvek által.Ha nem lenne a net hogy jutnék hozzá ezekhez?Az internet az egyik nagy ellenség! Sajnos, aki szinte csak azt bújja és könyvet nem vesz a kezébe, nincs rá jobb szó "lebutul". A könyv olvasása tornásztatja az agyat, a történetet megeleveníteni "agyilag" kell. Az internet hatalmas képi anyaga viszont az agyunk helyett dolgozik, lustává téve azt. Ha ezt végigolvastad, már megtetted az első lépéseket!