Jönnek a visszajelzések a megnyitóról is.....
, a Fidesz országgyűlési képviselőjét, a kiemelt kulturális ügyekért felelős miniszteri biztost sem nyűgözte le az olimpia nyitánya. A magyar politikus „keresztényellenes LMBTQ-provokációnak” tartja a műsort.
„Gyalázatos keresztényellenes LMBTQ-provokációt toltak a párizsi olimpia megnyitóján. Je suis chrétien (keresztény vagyok) – olvasható Hoppál Facebook-oldalán.
Lukácsi Katalin, a KDNP-ből kilépő és az ellenzék soraihoz csatlakozó politikus értékelte a szervezők elképzelését, és nekiment a keresztény egyházak „zsörtölődni felhorgadó tagjainak”.
Ma a keresztény egyházak még megmaradt vagy csak zsörtölődni felhorgadó tagjai szörnyülködnek azon, hogy miként jelenítették meg az olimpia megnyitóján Az utolsó vacsora jelenetét. Pedig Jézus győzelme ez is, mert ezt a jelenetet választották ki, nem más vallások más jeleneteit
Elon Musk, a világ leggazdagabb embere is. A Tesla tulajdonosa egy X-en közzétett poszt alatt fejtette ki véleményét, melynek szerzője arra hívta fel a figyelmet, hogy „el kell utasítani a degeneráltságot”.
Ez különösképp tiszteletlen volt a keresztényekkel szemben
– kommentelte az amerikai milliárdos.
A heves reakciók a szervezők figyelmét sem kerülték el – írja a
Sky News. A sajtó kérdésére válaszolva elmondták, hogy az olimpia nyitóünnepségének célja az volt, hogy „elgondolkodtassa az embereket”, miközben hangsúlyt fektetnek a sokszínűség és a szabadságjogok népszerűsítésére is.
Olyan ünnepséget képzeltünk el, amely megmutatja értékeinket és elveinket, ezért nagyon elkötelezett üzenetet adtunk át. Az volt az elképzelésünk, hogy valóban elmélkedést indítsunk el. Azt akartuk, hogy az üzenet a lehető legerősebb legyen
– mondta Tony Estanguet, a Párizs 2024 elnöke.
Thomas Jolly, a Párizs 2024 művészeti igazgatója értetlenül áll a rengeteg negatív kritika előtt. „A mi ötletünk a befogadás volt. Természetesen, amikor mindenkit be akarunk vonni, és senkit sem akarunk kizárni, kérdések merülnek fel. A témánk nem volt felforgató. Soha nem akartunk felforgatóak lenni. A sokszínűségről akartunk beszélni. A sokszínűség azt jelenti, hogy együtt vagyunk. Mindenkit be akartunk vonni” – védte meg a produkciót a művészeti igazgató.
Franciaországban művészi szabadság van. Szerencsések vagyunk Franciaországban, hogy egy szabad országban élünk. (...) Jogunk van azt szeretni, akit akarunk. Jogunk van ahhoz, hogy ne legyünk hívők. Rengeteg jogunk van, és ezt szerettem volna közvetíteni
– tette hozzá.